kadınlar için doğal afrodizyak

kadınlar için doğal afrodizyak

kadınlar için doğal afrodizyak hakkında detaylı bilgi almak kadınlar için doğal afrodizyak ürünlerimizi incelemek ve güvenle kullanabileceğiniz kadınlar için doğal afrodizyaklar konulu makalemizi okuyarak bilgilenebilirsiniz.

kadınlar için doğal afrodizyak konulu makalemizde kadınlar üzerine yapılan araştırmalarda istek ve arzularını dürtecek etmenler hakkında uzman Prof.Dr Mehmet Öz görüşlerini okuyalım;

Yemeklere baharat olarak katılan ya da balla karıştırılıp yenilen zencefil afrodizyak etkisi yapıyor. Cinsel soğukluğu giderip vücudu canlandırıyor Trafik, iş stresi, ekonomik sorunlar cinsel yaşamı kabusa dönüştürüyor. Uzmanlar, cinsel sorunların ortaya çıkmasında psikolojik faktörlerin önemli ölçüde rol oynadığına dikkat çekiyor. Şifalı bitkiler, stres nedeniyle cinsel isteksizlik yaşayanların imdadına yetişiyor. Sağlıklı bir cinsellik için karanfil, tarçın, ısırgan otu, fesleğen gibi bitkilerden karışımlar yapılıyor. Şifalı bitkilerin cinsel yaşam üzerindeki etkilerine dair birçok efsane de var. Bir efsaneye göre, Yunan Aşk Tanrıçası Afrodit, birlikte olduğu erkeklere , onların cinsel gücünü artırıcı bitkisel içecekler hazırlıyor. Bu nedenle uyarıcı etkisi olan karışımlara ‘afrodizyak‘ adı veriliyor.

Erkeklere ısırgan otu
Doğal Tıp Derneği Başkanı Ayurveda Uzmanı Dr. Ender Saraç, bu aşk iksirlerini günümüzde de hazırlamanın mümkün olduğuna dikkat çekerek ‘Salatalık, kuşkonmaz, soğan, domates, karpuz, hindistancevizinin afrodizyak etkisi gösterdiği biliniyor’ dedi. Dr. Ender Saraç, kadınlara ve erkeklere özel hazırlanan afrodizyaklarhakkında bilgi verdi:
Erkekler için;
Ginseng: Yorgunluğun atılmasını, cinsel organın kanlanmasını ve erkeğin zindelik kazanmasını sağlıyor. Jel, kapsül, tablet veya tamamen doğal formunda kullanılıyor. 1-2 haftalık kürler şeklinde uygulanıyor.

Zencefil: Cinsel soğukluğu giderici, vücudu ısıtıcı, canlandırıcı. Yemeklere baharat olarak katılabilir. Balla karıştırılıp yenebilir. Kullanım süresi bir hafta-10 gün.

Isırgan otu: Toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştırıyor. Karışımlarda, salata veya çay olarak tüketilebilir. Kullanım süresi serbest. Çakşır kökü: İstek artırıcı. Genellikle suyu içiliyor. Birkaç hafta tüketiliyor.

Kadınlara tarçın Kadınlar için;
Karanfil: Cinsel bölgede enerjiyi dengeliyor. Toksin atılmasına yardımcı oluyor. Taneyle tüketiliyor. Uzun süre kullanılabilir.

Kişniş: Cinsel bölgede enerjiyi dengeliyor. Baharat olarak tatlılara ve yiyeceklere katılabiliyor.

Tarçın: Cinsel bölgede enerjiyi dengeliyor. Kabuk ve toz olarak tüketilebilir.

Fesleğen: Canlandırıcı etkisi var. Baharat olarak kullanılıyor. Susamyağı: Masajla dolaşımı canlandırır. Bazı noktalarda cinsel uyarıcı etkisi yapıyor. Ilındırılmış yağ olarak kullanılıyor

Egzersiz yapın
Sağlıklı bir cinsel yaşam için şifalı bitkilerin yanı sıra egzersizin de önemli olduğuna dikkat çeken Dr. Ender Saraç, ‘Hafif ve fazla yorucu olmayan bir egzersiz programı yürütmek gerekiyor. Ağır egzersizlerle yağ dokusu hızlı bir şekilde azalıyor. Bu da cinsel performansın düşmesine neden olabiliyor. Yoga, meditas-yon gibi gevşeme tekniklerinden yararlanılabilir’ diye konuştu.

İşte, erkeklere özel formül

1 kg. iyi kalitede bal içine 250 gr. toz zencefil,100 gr. toz zerdeçal, 50-60 gr. kabukları ayıklanmış ve dövülmüş kakule, 1-2 gr. hakiki safran, 50-60 gr. dövülmüş kişniş, 1-2 tatlı kaşığı arısütü, 2 tatlı kaşığı polen ,100 gr. kabuksuz, dövülmüş antep fıstığı ve 100 gr. çamfıstığı katın. Tümünü tatlı kaşığıyla karıştırın. Işık görmeyecek biçimde serin ve loş bir ortamda saklayabilirsiniz. Günde 2 kez (Sabah ve akşam) bir çorba kaşığı kadar yenebilir.
Dr. Ender Saraç, afrodizyaklar kadar vitaminlerin de cinsel sağlık üzerinde etkili olduğunu belirterek nasıl etki gösterdiğini anlattı: ‘Erkeklerde öncelikle E vitaminin canlandırıcı etkisini açıklamak gerekiyor. Hap olarak alınabileceği gibi antepfıstığı, badem, ceviz ve fındık E vitamini yönünden zengindir. Özellikle fındık, E vitamininin yanı sıra bazı değerli minarelleri içeren ve en önemlisi doymamış yağ asitlerine sahip bir besin. B vitaminleri de vücudun yorgunluğunu atarak bedenin canlı ve zinde kalmasını sağlıyor.