Erken boşalmanin tedavisi

Erken boşalmanın tedavisi

Erken bosalmanin tedavisi hakkında uzmanlarımıza merak ettiklerinizi danışabilirsiniz. 0224 222 00 33

Erken bosalmanin tedavisi yapılan son araştırmalar en son tedavi yöntemleri erken boşalmanın tedavisinde uygulanan teknikler ve erken boşalmanın tedavisinde kullanılan ilaçlar hakkında merak ettiklerilerinizi uzman temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.

Erken bosalmanin tedavisi Erkeklerdeki cinsel fonksiyon bozuklukları içinde en sık (üç erkekten birinde) erken boşalma görülür. Erken boşalma, sınırlı bir cinsel uyarı ile kişinin istemi olmaksızın boşalması durumudur. Erken boşalma zamanla hem erkeğin hem partnerinin cinselliğini ve yaşamını olumsuz etkiler. En sık erkeklerde cinsel isteksizlik ve sertleşme sorunlarına yol açar. Bazı çiftler bu durumu normal kabul ederken, çağımızda bilgiye ulaşmanın daha kolay olması nedeniyle sorunu fark edip uzmana başvuranlar da sıkça görülür. Tıbbi yöntemler içinde kesin tedavi sağlayanı cinsel terapidir. Temel olarak erkeğe boşalma denetimi sağlanılır. Geciktirici spreyler yada bitkisel ilaçların kullanımı gibi yanlış tedaviler ciddi kimyasal maddeler içerdiği için organ hasarlarına neden olabilmektedir. Tedavide erkeğin yaklaşımı, sorunun net olarak ifade edebilmesi, tedaviyi kabul etmesi ve düzenli olarak kontrole gelmesi başarıyı olumlu etkiler. Erken boşalmanın başlangıçtan beri ya da başka bir probleme bağlı olarak sonradan mı ortaya çıktığını bilmek gerekir. Eğer bu sorun üriner sistemdeki bir hastalığa bağlıysa, önce bu rahatsızlık tedavi edilir. Sadece erken boşalma endikasyonu için üretilmiş bir ilaç bulunmaz. Ancak bazı ilaçların erken boşalmayı tedavi edici yan etkilerinden yararlanılır.

Ereksiyon, erken boşalma, orgazm bozukluğu, spermin geriye gelmesi gibi sorunlar cinsel işlev bozuklukları olarak adlandırılır. Kadınlarda ve erkeklerde ortalama yüzde 23-25 oranında görülür. Ancak bu problemler kişinin partnerini de etkilediği için toplumsal bir sorun halini alır. Geçmişte bir hastalık olarak değil, bir yakınma, belirti olarak görülen cinsel işlev bozuklukları günümüzde birtakım hastalıkların belirtisi olarak değerlendirilir. Bunların başında da kalp rahatsızlıkları gelir. Kişide ereksiyon bozukluğu başlamışsa, mutlaka kardiyolojik açıdan incelenmelidir. Çünkü ereksiyon damarsal, sinirsel, psikolojik ve hormonal mekanizmalarla gerçekleşir. Ereksiyon yetmezliğinde damarsal sorunlar önemli yer tutar. Tüm vücuttaki damarların aynı şekilde etkilenebileceği düşünüldüğünden, ereksiyon sorunu kalpte başlayan bir damar tıkanıklığının belirtisidir.
Erken bosalmanin tedavisi cinsel işlev bozuklukları en çok erkekleri etkiler. Erkek hastalar da en sık ereksiyon sorunuyla doktora başvurur. Bunun yanında erken boşalma ya da her ikisinin birlikte olduğu sorunlar da görülür. Belli bir yaştan sonra bunlara prostat da eklenir. İyi huylu prostat büyümesi beraberinde ereksiyon problemlerini getirebilir. Sık görülmese de, bazı organik hastalıklara bağlı olarak ortaya çıkan geç boşalmaya da rastlanır. Ereksiyon sorunuyla başvuran kişilerde ilk olarak sertleşmeye engel olan sistemik hastalıkların tespit edilir. Diyabet, kalp hastalıkları, damar sertliği, kullanılan ilaçlar, psikolojik ve toplumsal baskılar gibi birçok etken bu soruna yol açar.Erken bosalmanin tedavisi ile ilgili merak ettiklerinizi daha detaylı danışabileceğiniz uzman danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.Erken boşalmanin tedavisi ile ilgili uzmanlarımızın açıklamalarını bilgilendirici makalemizde okudunuz.

Erken bosalmanin tedavisi, erken boşalıyorum tedavisi, erken boşalıyorum tedavisi nedir, erken boşalıyorum, erken boşalıyorum ne yapabilirim, erken boşalıyorum neden, erken boşalıyorum ne yapmalıyım, erken boşalan erkekler tedavi, erken boşalan erkek, erken boşalan erkekler ne yapmalı, erken boşalan erkekler tedavi teknikleri, erken boşalmaya çözüm, erkeklerde erken boşalıyorum ne yapabilirim, erken bosalma sorunu, erken boşalıyorum ilaç,