Erken boşalıyorum ne yapmalıyım

Erken boşalıyorum ne yapmalıyım

Erken boşalıyorum ne yapmalıyım konulu makalemizde cinsel sorunlarınız ile ilgili tü sorularınızı uzmanlarımıza sorabilirsiniz

Erken boşalıyorum ne yapmalıyım konulu makalemizde erken boşalma sorunlarının kaynaklarını uzmanların bu konudaki yardımcı tavsiyelerini okuyalım erken boşalıyorum ne yapmalıyım sorusunu hastalık olarak incelersek bir erkeğin erken boşalmasındaki en önemli sebebleri sıralayalım.

Erken boşalma nedenleri: Stres,depresyon,düzensiz ilişki,yaşlılık,şeker,prostat,tansiyon hastalıkları düzensiz beslenme aşırı kilo gibi başlıca nedenler erken boşalma sorunlarını beraberinde getirmektedir.

Erken boşalma

Erken boşalma ile ilgili hastalıklar arasında en sık görülen ve tıbbi dilde “prematür ejakülasyon” ve “ejakülasyo precox” gibi isimlerle adlandırılan erken boşalma, tüm dünyada 18-70 yaş arasındaki erkeklerin % 22,7′sini ve dolayısıyla aynı oranda çifti etkileyen bir hastalıktır. Bu orana göre Türkiye”de 2009 yılı itibariyle tahmini 4.829.901 erken boşalma problemi yaşayan erkek bulunmaktadır. Bu sayı yurtdışı verileriyle Türkiye için hesaplanan tahmini rakamdır ve ülkemiz için gerçek rakamların hesaplanması amacıyla Türk Androloji Derneği tarafından 16 ilde 2700 erkeğin katılacağı çalışma başlatılmış olup bu sayede, Türkiye’de ilk defa, genel nüfustaki erken boşalma oranı hesaplanmış olacaktır.

Tıbbı dilde çeşitli tanımları olan erken boşalmanın kanıta dayalı ilk tanımı 2008 yılında Uluslararası Cinsel Tıp Cemiyeti tarafından yapılmıştır. Bu tanıma göre erken boşalma cinsel birleşmenin başlamasından itibaren boşalmanın geciktirilememesidir ve aşağıdaki cinsel fonksiyon bozuklukları ile karakterizedir.

Boşalmanın her zaman veya neredeyse her zaman erkek cinsel organının kadın cinsel organıyla birleşmesinden önce veya yaklaşık 1 dakika içerisinde olmasıdır.
Tüm veya neredeyse tüm vajinal birleşmelerde boşalmayı geciktirme kabiliyeti yoktur.
Stres, moral bozukluğu sıkıntı ve/veya cinsel ilişkiden kaçınma gibi negatif kişisel sonuçları vardır.
Erken boşalmanın sayısal olarak ifadesi ise erkek cinsel organının kadın cinsel organıyla birleşmesinden sonra boşalma ya da boşalmamak için geri çekmeye kadar geçen zamanın 0,9 (54saniye) dakikadan az olmasıdır. Bu tanım ağır derecede erken boşalmayı ifade ederken bu sürenin 0,9-1,3 dakika (54-78 saniye) arasında olması muhtemel erken boşalma problemini gösterir. Erken boşalmayı hayat boyu var olan ve önceleri yokken sonradan ortaya çıkan hastalık olarak ikiye ayırmak mümkündür. Sonradan ortaya çıkan erken boşalma probleminde sebepler genellikle prostat iltihabı, hipertiroidi gibi hormonal bozukluklar, psikolojik ve sinirsel hastalıklar olup bu hastalıkların tedavisiyle erken boşalmada düzelmeler görülmektedir. Ancak hastaların büyük çoğunluğunu oluşturan hayat boyu olan erken boşalmanın tedavisi daha karmaşık ve zordur.

Erken boşalıyorum ne yapmalıyım sorusuna en yakın cvp ilk önce neden olan sebebi bulup ek takviyelerle düzenli bir beslenme düzenli bir ilişki stressiz bir yaşam erken boşalma sorunu gittikçe yaygınlaşan bir hastalıktır.Uzmanlar sağlıklı iyi bir cinsel yaşam için düzenli bir cinsel yaşantıyı tavsiye ediyor.

Erken boşalma sorunlarınız ile ilgili uzmanlarımız ile sorunlarınızı cevaplıyor.Daha detaylı bilgi için uzmanlarımız ile iletişime geçebilir gerekli önlemlerin nasıl ne şekilde alınabileceği konusunda yardım alabilirsiniz.

Etiketler:erken boşalma, erken boşalıyorum ne yapmalıyım, erken boşalan erkekler tedavi bitkisel, erken boşalıyorum ilaç tedavisi, erken boşalan erkekler çözüm, erken boşalıyorum tedavisi video, erken boşalıyorum tedavisi hangi doktor, erken boşalıyorum tedavisi uzman tv, erkek erken boşalırsa kadın ne yapmalı,erken boşalma, erken boşalıyorum ne yapmalıyım, erken boşalan erkekler tedavi bitkisel, erken boşalıyorum ilaç tedavisi, erken boşalan erkekler çözüm, erken boşalıyorum tedavisi video, erken boşalıyorum tedavisi hangi doktor, erken boşalıyorum tedavisi uzman tv, erkek erken boşalırsa kadın ne yapmalı,